Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Wydarzenia

27 września (czwartek), godz. 18.30
Spotkanie z Michałem Adamusem, niegdyś piłkarzem, obecnie podróżnikiem, autorem fanpage'a "Na szlaku futbolu". Nasz gość w ciągu ośmiu miesięcy zwiedził takie państwa Ameryki Południowej jak Brazylia, Paragwaj, Urugwaj, Argentyna, Chile, Boliwia, Peru oraz Ekwador, podążając szlakiem futbolu. Pan Michał opowie o całej swojej kilkumiesięcznej autostopowej podróży.
Bilety: dorośli – 11 zł, w karnecie – 8 zł, uczniowie, studenci – 6 zł.
Spotkanie realizowane w ramach Klubu Podróżnika 

16 września (niedziela), godz. 19.00
Program wokalno- aktorski składający się z piosenek autorstwa J. Wasowskiego, J. Petersburskiego, W. Szpilmana, H. Warsa z repertuaru m.in. Kabaretu Starszych Panów, K. Jędrusik, H. Ordonówny; m.in.: "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Ja się boję sama spać", "Już nigdy", "Odrobinę szczęścia w miłości".
Wstęp wolny!

13 września (czwartek), godz. 18.30
Wystawa malarstwa olejnego oraz akwareli Agnieszki Burzej oraz Anny Bogunieckiej i Magdaleny Smoleń.
Wstęp wolny!

19 lipca (czwartek), godz. 18.30
Spotkanie z Mateuszem Fabiszakiem, podróżnikiem, muzykiem, maratończykiem oraz autorem reportaży na takich portalach jak DookołaŚwiata24.pl oraz Globtroter.pl.  Nasz gość podczas spotkania opowie jak z bliska wygląda południowy luz, odpowie na pytanie czy słynny kryzys faktycznie ma miejsce, opowie o ludziach, kulturze oraz swoich przygotowaniach i udziale w XXV edycji Maratonu Ateńskiego.
Bilety: dorośli – 11 zł, w karnecie – 8 zł, uczniowie, studenci – 6 zł.
Spotkanie realizowane w ramach Klubu Podróżnika 

12 lipca (czwartek), godz. 18.30
Na scenie wystąpią cztery dziewczyny, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych.
Bilety:
dorośli 10 zł, uczniowie, studenci - 5 zł, z Kartą Seniora lub Podgórze w Kulturze - 5 zł

30 czerwca (sobota), godz. 11.00
Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "I tak Cię kocham". Wydarzenie jest organizowane przez uczestniczki projektu "Na Ruczaju Rodzic działa" we współpracy z Kinem pod Baranami. Seans przeznaczony jest dla rodzicow oraz opiekunów niemowląt i małych dzieci.
Bilety: 10 zł

28 czerwca (czwartek), godz. 18.30
Spotkanie z Pawłem Kunzem, podróżnikiem, który odwiedził ponad 100 państw świata, dziennikarzem popularnego serwisu podróżniczego fly4free.pl. Nasz gość podczas spotkania obali mity na temat podróży do regionów, kojarzących się powszechnie z ostrym klimatem i niską temperaturą.
Bilety: dorośli – 11 zł, w karnecie – 8 zł, uczniowie, studenci – 6 zł.
Spotkanie realizowane w ramach Klubu Podróżnika