Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Wielkanocne warsztaty

Wielkanocne warsztaty scrapbookingu
Kartki 3 D
10 marca (sobota)
Grupa I dzieci - godz. 10.00-11.00
Opłata: 15 zł

Grupa II dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli - godz. 11.00-12.30
Opłata: 20, 30 zł rodzic + dziecko

Scrapbooking to technika ozdabiania kartek okolicznościowych, pudełek, albumów ze zdjęciami, notesów oraz innych przedmiotów użytkowych za pomocą kolorowych papierów, wzorów, stempli, gotowych kształtów i szablonów, tasiemek, koronek, gazet, guzików i wielu innych.

Na każdych zajęciach uczestnicy ozdobią jeden większy przedmiot np. notatnik, album lub dwa mniejsze np. kartki, zakładki do książki. Zapewniamy wszystkie materiały... a jest w czym wybierać!

Prowadzenie: Justyna Fiedeń, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonatka i instruktorka techniki scrapbookingu. Tworzy oryginalne projekty kart okolicznościowych, zaproszeń, notatników i albumów korzystając z profesjonalnych narzędzi i materiałów

Wielkanocne warsztaty ceramiki
17 marca (sobota)
Grupa I dzieci i młodzież - godz. 11.15-12.15
Opłata: 20 zł

Grupa II przedszkolaki z rodzicami - godz. 12.15-13.00
Opłata: 30 zł rodzic + dziecko

Głównymi celami zajęć ceramicznych jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej, rozwijanie zdolności manualnych, koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz ukazanie uczestnikom drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem.

Prace wykonane przez uczestników na warsztatach trafią do pieca i będą do odebrania bezpośrednio przed Świętami. 

Prowadzenie: Kaja Sawicka
absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 2011 roku w pracowni prof.  Józefa Murzyna. Ukończyła Studium Pedagogiczne dla studentów ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa - Katedra Edukacji Artystycznej. Przez cały okres studiów była związana z Pracownią Rzeźby w Ceramice, w roku 2012 odbyła staż asystencki w powyższej pracowni. Realizatorka licznych warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży.