Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Warsztaty rękodzieła artystycznego

Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne, pozwalają poznać nowe techniki, a także są okazją do zawarcia nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent. Stopień trudności dopasowywany jest do umiejętność każdej osoby.

Najbliższe warsztaty:

Warsztaty zostaną zorganizowane w przypadku zebrania się grupy chętnych uczestników. Wszystkie osoby, które chciałyby zapisać się na warsztaty prosimy o zgłaszanie tej informacji w biurze lub telefonicznie.

Opłata: za 2 spotkania 50 zł, za 1 spotkanie 30 zł 

Bloki tematyczne realizowanych warsztatów:

  • Biżuteria
  • Filcowanie
    Filcowanie to wspaniała zabawa rozbudzająca wyobraźnię i rozwijająca zdolności manualne. Stosowana jest w arterapii - terapii poprzez sztukę i działanie artystyczne. Plusem i atutem tego działania jest to, że każda rzecz jest niepowtarzalna, a największą satysfakcją, że wszystkie przedmioty wykonamy sami!
    Filc to materiał ekologiczny. Pod wpływem ugniatania, tarcia, przy użyciu wody i mydła stworzymy piękne rzeczy. Jeszcze niedawno filc kojarzył się z biedą i bylejakością. Dzisiaj jest ulubionym materiałem projektantów i artystów. Zaskakuje barwą, strukturą i niezliczonymi sposobami wykorzystania. Na spotkaniach uczestnicy będą poznawać techniki filcowania wełny czesankowe (wełna z owiec rasy Marynos z Australii i Nowej Zelandii). Pierwszy etap to filcowanie na mokro. Uczestnicy wykonają filcowe korale i sznurki (dredy), które wykorzystają do zrobienia oryginalnej, ekologicznej biżuterii. Kolejny etap to filcowanie na mokro i na sucho. Dzięki temu można uformować kwiat, który odpowiednio przypięty będzie broszką lub naszyjnikiem. Kolejne metoda wykorzystywana na warsztatach to `”filcowanie na okrągło”. Jest to technika pozwalająca uzyskać formę przestrzenną kształtowaną własnoręcznie, na przykład etui na telefon komórkowy lub na okulary bez szycia i bez żadnych szwów.

  • Decoupage:
    Technika decoupage opiera się na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru ryżowego lub obrazków z innych materiałów. Poprzez staranne wykonanie dekoracji można uzyskać efekt jakby były one ręcznie malowane. Decoupage może być stosowany praktycznie na każdej powierzchni - począwszy od drewna, poprzez ceramikę, szkło, metal, tkaninę, a skończywszy na ścianach naszego mieszkania. Dlatego jest to uniwersalna metoda na przygotowanie niepowtarzalnych prezentów dla najbliższych oraz stworzenie pięknych i oryginalnych dekoracji do naszych domów.

Prowadząca:
Krystyna Drożdżowska, jubiler, twórca rękodzieła artystycznego. Od wielu lat tworzy biżuterię, kapelusze, ozdobne dodatki do ubioru, a także przedmioty sztuki użytkowej. Cechą charakterystyczną każdego jej wyrobu jest odważna, niepowtarzalna forma, pomysł i co najważniejsze, pogoda oraz ciepło tych form!
Sztuka i rękodzieło są jej światem.

www.kadedesign.blogspot.com