Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Warsztaty biologiczne

Tematy:

20 maja: "Mali bohaterowie"
Głównym tematem jest hodowla zwierząt laboratoryjnych. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się w jakich warunkach żyją, jakie cechy posiadają i jak wyjątkowe są zwierzęta towarzyszące naukowcom w ich pracy. Bohaterami zajęć będą myszy, muszki owocówki a także zwierzęta wodne.

27 maja: "Wyspa piratów"
Na uczestników czeka praca z pipetami, kolorowymi roztworami, izolowanie DNA z truskawek oraz żel agarozowy. Dzieci będą szukały skarbu pirackiego przy pomocy kilku sztuczek z laboratorium naukowego.
* Rezerwacja miejsca i wpłaty do 24 maja.

opłata: za 2 spotkania 32 zł, za 1 spotkanie 20 zł

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wczesniejsze zapisy.

Prowadzący:

Mateusz Ogórek
Jestem doktorantem Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuję się genetyką zwierząt i człowieka. W przyszłości chciałbym pracować nad genetyką emocji i chorób psychicznych. Poza pracą laboratoryjną, sporo czasu poświęcam na prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Po godzinach, wyżywam się artystycznie w kuchni, gotując i tworząc własne przepisy kulinarne. Czytam książki, są dla mnie źródłem inspiracji. Piszę także własne, krótkie teksty. Odrywam myśli od codziennych spraw pływając na basenie i trenując sztuki walki. Moją pasją są emocje, szukam ich u ludzi i we wszystkim co robię.

Natalia Wojtyniak
Na co dzień zajmuję się biotechnologią, czarującą mnie swoim potencjałem poznawania mechanizmów świata żywego, korzystania z nich i zmieniania ; od święta – odprężam się przy tworzeniu małych artystycznych przedmiotów: ilustracji, małych rzeźb, scenografii, krótko mówiąc: wszystkiego, co zaangażuje moje ręce, oczy i wyobraźnię. Uwielbiam chłonąć inspiracje z zewnątrz – bezpośrednio od ludzi, z różnych zakątków świata, z muzyki, jaką tworzą. Odrobiny wytchnienia szukam podczas jogi, tańca lub jazdy na rowerze.