Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Trzy kobiety i pejzaż

Wystawa malarstwa olejnego oraz akwareli Agnieszki Burzej, Anny Bogunieckiej i Magdaleny Smoleń
Wernisaż: 13 września (czwartek), godz. 18.30

Magdalena Smoleń - Mada Ce maluje od czasu, gdy nauczyła się trzymać kredkę. Tematy, które ją interesują to przede wszystkim człowiek, jego los, zależności, uwikłania, uwarunkowania. Maluje także motywy architektoniczne oraz krajobrazy. Wszystkie obrazy są odzwierciedleniem jej zaintersowań, poszukiwań, emocji, przeżyć. Inspiruje ją współczesny świat, często polityka, muzyka, szczególnie rosyjski punck, polska piosenka literacka. Najczęściej stosuje techniki: acryl, olej, węgiel.

Agnieszka Burzej zajmuje się głównie malarstwem akwarelowym, a także akrylowym i olejnym. Z racji wykształcenia architektonicznego w jej twórczości dominuje tematyka miejska oraz pejzaż. Budynki, rośliny, kolor i światło połączone na potrzeby interesującej kompozycji obrazu. Prezentowane prace wykonane są techniką akwareli. Obrazy to cykl ekspresyjnych pejzaży miejskich w których dominują rozpoznawalne dla wybranego miasta elementy architektury. Place, ryneczki, schody, mosty tętniące życiem o różnych porach dnia. A jakie miasta zostały wybrane, tego dowiecie się już Państwo na wystawie.

Anna Boguniecka - pedagog i logopeda pracujący w szkole do czasu, kiedy wołanie pędzli i farb było tak silne, że stawiając wszystko na jedną kartę, a raczej płótno, porzuciła ciepłą posadkę nauczyciela na poważnie zajmując się sztuką. Od tej pory maluje bez wytchnienia acz z natchnienia, głownie farbami olejnymi, ale wdaje sie także w liczne romanse z akrylami, akwarelami czy kredkami. Oprócz malarstwa sztalugowego zajmuje sie tworzeniem ilustracji do opowiadań dla dzieci ale także do mrożacych krew w żyłach historii dla nieco straszych czytelników... Odpoczywa przy dobrej książce, ciekawym filmie, na długim spacerze.

Wernisaż urozmaici poezja śpiewana w wykonaniu Krzysztofa Kani. 

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 lub po uzgodnieniu innego terminu.