Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

STOP MANIPULACJI, NIE KUPUJ NA PREZENTACJI

Każdego dnia w Polsce odbywa się kilkadziesiąt pokazów i prezentacji, na których głównie osoby starsze są zachęcane do zakupu produktów wątpliwej jakości i pochodzenia po zawyżonych cenach oraz wprowadzane w błąd na temat ich rzekomego leczniczego działania NA CO UWAŻAĆ?

stop-manipulacji-baner_1366×280px


Stowarzyszenie Manko, Polska Unia Seniorów wraz z Fundacją Aktywizacji Seniorów Teraz stworzyły kampanię społeczną „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, którego głównym celem jest opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechniania wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeżenia przed manipulacją sprzedażową.

Warsztaty pozwalają uświadomić sobie ryzyko, jakie niesie ze sobą dokonywanie zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji. W trakcie takich spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swych prawach (w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy).

Ponadto podczas warsztatów specjaliści udzielą indywidualnych porad i konsultacji uczestnikom z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa handlowego.

Wstęp bezpłatny!
Spotkania w ramach kampanii "Stop Manipulacji, nie kupuj na prezentacji!" są współfinansowane przez Miasto Kraków.
rollup