Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Przeszyte światłem

Wystawa witraży autorstwa Bożeny Nowak.
Wernisaż: 7 grudnia, godz. 18:30

Bożena Nowak: Od dziecka fascynowało mnie tworzenie kompozycji z drobnych elementów. Początkowo były to mozaiki z kamyków i szkiełek. Następnie zauroczyły mnie kompozycje kwiatowe typu ikebana, nawet ukończyłam kurs florystyczny, ale nadal nie było to to, co dawałoby mi satysfakcję.

Wreszcie w 1998 r. sięgnęłam po pierwszy kawałek szkła witrażowego zafascynowana twórczością Louisa Comforta Tiffanego. Jego lampy i witraże zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Metodą prób i błędów zaczęłam rozwijać swój warsztat zwracając szczególną uwagę na precyzję, dobór kolorów i faktur szkła oraz staranność wykonania prac.

W swoich realizacjach używam szkieł takich marek jak: spectrum, wismach, uroboros, boulsey. W wykonywanych przeze mnie projektach lamp i kompozycjach płaskich używam metaloplastyki i kamieni półszlachetnych typu: agat, ametyst, kwarc czy awenturyn.

Od roku 2012 jestem członkiem wielickiej grupy artystycznej Art Klub. Uczestniczę w cyklicznych wystawach. Moje prace znajdują się m. in. w sali jednokolumnowej na Zamku w Niepołomicach, kaplicy rodowej na cmentarzu w Woli Batorskiej oraz w wielu prywatnych domach w kraju i za granicą.

Pani Bożena prowadzi pracownię witraży - lubosz.com.pl

Podczas wystawy w Ośrodku Ruczaj zostaną zaprezentowane prace o tematyce bożonarodzeniowej i roślinnej.

Wystawa potrwa do 31 stycznia 2018 r.