Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Podgórska Jesień Kulturalna "Miłość w stylu retro"

16 września (niedziela), godz. 19.00
Program wokalno- aktorski składający się z piosenek autorstwa J. Wasowskiego, J. Petersburskiego, W. Szpilmana, H. Warsa z repertuaru m.in. Kabaretu Starszych Panów, K. Jędrusik, H. Ordonówny; m.in.: "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Ja się boję sama spać", "Już nigdy", "Odrobinę szczęścia w miłości".

IMG-20170530-WA0008

Występują:
Katarzyna Guran- sopran
Absolwentka OSM II st. w Przemyślu w klasie skrzypiec a także PSM II st. w klasie śpiewu dr Olgi Popowicz. W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademią Muzyczną w Krakowie, na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu wykł. Ewy Wolak. Koncertowała z wieloma orkiestrami m.in. Filharmonii Rzeszowskiej, Krakowskiej i Wrocławskiej oraz Capellą Cracoviensisoraz. W 2010 r. zadebiutowała w koncertowym wykonaniu „Parsifala” Ryszarda Wagnera, pod batutą Gabriela Chmury jako jedna z Kobiet Kwiatów. W 2012 r. nagrała płytę z utworami skomponowanymi przez młodych kompozytorów krakowskich: Michała Paparę, Jakuba Polaczyka i Michała Gronowicza przy współpracy z prof. dr. Ramintą Lampsatis. Od 2014 r. współpracuje  z Teatrem Muzycznym „IWIA” gdzie występuje w spektaklach i rewiach operetkowych.

Aleksandra Kalicka- mezzosopran
Absolwentka Wydziału wokalno- instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zadebiutowała na I roku studiów w akademickim przedstawieniu Czarodziejski flet W.A. Mozarta w roli Chłopca. Już w czasie studiów nawiązała współpracę z chórem przy Operze Śląskiej. W latach 2003- 2007 wyjeżdżała z tą operą na coroczne letnie występy do Niemiec, Szwajcarii, Danii i Szwecji. W roku 2006 brała udział w nagraniu płyty kolędowej z towarzyszeniem chóru Opery Śląskiej. Występowała z orkiestrami m.in. Opery Śląskiej, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej.
W swoim repertuarze posiada m.in. partie z oper (Dorabella Cosi fan tutte W. A. Mozart, Cherubin Wesele Figara W. A. Mozart, Sextus Juliusz Cezar G.F. Haendel), dzieł oratoryjnych, m.in. W.A. Mozarta Mszy C-dur KV66, Mszy C-dur Koronacyjnej KV317, Mszy C-dur Missa Solemnis KV337 i Requiem KV626, J. Elsnera Msza e- moll, także pieśni solowe F.Chopina, A.Dvořáka, M.Karłowicza, S.Moniuszki, S.Niewiadomskiego oraz W.A.Mozarta. Obecnie współpracuje z Filharmonią Krakowską i Chórem Polskiego Radia w Krakowie.

Agnieszka Ignaszewska - Magiera- fortepian
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Janusza Dolnego oraz dra hab. Janusza Skowrona. Już w okresie studiów rozpoczęła trwającą do dziś współpracę m.in. z Chórem Polskiego Radia, Capellą Cracoviensis, a od 2011 r. zapraszana jest również do projektów Filharmonii Podkarpackiej jako akompaniator- korepetytor. Obecnie związana jest z Chórem Filharmonii Krakowskiej, występując zarówno w charakterze pianistki, korepetytora solistów jak i chórzystki, a także Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej niejednokrotnie realizując partie fortepianu w dziełach symfonicznych i oratoryjnych XX wieku. Będąc również stałym współpracownikiem Chóru Polskiego Radia, pełni funkcję akompaniatora a także solistki, koncertując i dokonując nagrań archiwalnych. Najważniejszą część jej działalności artystycznej stanowi praca ze śpiewakami. Jako korepetytor i muzyk sesyjny bierze również udział w realizacji spektakli teatralnych i telewizyjnych, szczególnie ceniąc sobie współpracę z Zygmuntem Koniecznym.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Grafika 2