Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Oman oczyma mieszkańców

26 kwietnia (czwartek), godz. 18.30

Pokaz zdjęć i relacja z pobytu w Omanie Jolanty Mireckiej, podróżniczki, która przez prawie 14 lat mieszkała w krajach arabskich, z czego 6 w Omanie. W Omanie prowadziła stronę internetową "Polacy w Omanie”, na której publikowała swoje omańskie opowieści. Nasz gość opowie o Omanie jakiego nie zobaczą turyści – o spotkanych tam ludziach, ich zwyczajach, tradycji oraz historii. 

Oman nazywany jest ukrytym skarbem Półwyspu Arabskiego. Nie znajdziecie w nim blichtru i przepychu rodem z Emiratów Arabskich, z Kataru czy z Bahrainu. Oman to przede wszystkim natura. To cudowne, puste plaże, nieprzebyte pustynie, dzikie góry, głębokie wąwozy, gorące źródła, stare forty, świeże daktyle, pachnąca kardamonem kawa … i przyjaźni, słynni z gościnności ludzie.

Oman niczego nie udaje. Nie ma w nim drapaczy chmur ani wielkich kompleksów ze szkła i stali, nie ma obłędnej pogoni za nowoczesnością. Tu szanuje się stare obyczaje i tradycje. To właśnie one, a nie ropa naftowa i petrodolary, kształtują klimat tego kraju.

 

Ponadto: degustacja regionalnej potrawy i napoju.

Bilety: dorośli – 11 zł, w karnecie – 8 zł, uczniowie, studenci – 6 zł.