Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Tajemnice lasów Piaśnicy

22 września (czwartek), godz. 18:30
reż. Mirosław Krzyszkowski, Dariusz Walusiak

Jest opowieścią o zbrodniach hitlerowskich na Pomorzu z czasów II wojny światowej, która rozgrywa się w trzech aktach. Akt pierwszy to rekonstrukcja tragicznych wydarzeń w pierwszych miesiącach niemieckiej okupacji na Pomorzu i w lasach Piaśnicy. Drugi to pełna tajemnic, niedomówień manipulacji historia pamięci o piaśnickiej zbrodni w czasach komunizmu. Natomiast akt trzeci o zajmująca opowieść o tych, którzy mimo problemów i obojętności otoczenia starają się przywrócić tym wydarzeniom prawdziwy wymiar historyczny, a ofiarom oraz ich rodzinom pozwolić na godne uczczenie pamięci tych, którzy kiedyś zniknęli z ich życia, pozostawiając do dziś trwające cierpienie.

żródło: www.filmweb.pl

Po filmie spotkanie z reżyserem filmu, Dariuszem Walusiakiem oraz promocja najnowszej książki „Winni. Holokaust i fałszowanie historii”. 

_MG_4541

Dariusz Walusiak - reżyser, historyk, scenarzysta, w latach 80. związany z opozycją antykomunistyczną. W marcu 2010 roku za działalność w NZS odznaczony przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego krzyżem kawalerskim Polonia Restituta. Właściciel firmy DAW Production zajmującej się produkcją filmową. Autor ponad sześćdziesięciu reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i zagranicą. Obecnie wspólnie z Mariuszem Pilisem realizuje film dokumentalny pt. „Teraz i w godzinę śmierci”, ukazujący siłę modlitwy różańcowej. W marcu 2016r. nakładem wydawnictwa Rafael ukaże się jego najnowsza książka pt. „Winni. Holokaust obalanie mitów”.

 

kinematograf_historii_styczen_2016_www