Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Maryjo, miej w opiece dzieci swe

29 września (niedziela), godz. 17.00
Koncert pieśni maryjnych. 

W programie koncertu pojawią się utwory bardzo popularne i te mniej znane min. : Ave Maria -  F. Schuberta, G. Cacciniego, Gomeza, Lorenza, pieśni - Maryjo śliczna Pani, Czarna Madonna i wiele innych.


Wystąpią:
Magdalena Pilarz Bobrowska - sopran.

Już jako dziecko współpracowała z Estradą Krakowską, a w wieku 3 lat miała na swoim koncie pierwszy zaśpiewany utwór przed kamerami TVP. Muzyka była związana ze wszystkimi szczeblami jej edukacji – od przedszkola muzycznego, poprzez podstawową szkołę muzyczną, liceum muzyczne, po Akademię Muzyczną w Krakowie. W roku 2003 ukończyła wydział Wokalno-Aktorski, w klasie ad. Izabeli Jasińskiej-Buszewicz. Uczestniczyła w Kursach Mistrzowskich organizowanych przez prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz Alison Pearce. W 2004 r. zdobyła I Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Na swoim koncie ma szereg występów charakteryzujących się zróżnicowanym repertuarem – od muzyki oratoryjnej, operowej, po utwory operetkowe i musicalowe. Występowała m.in. w Sali Kongresowej i Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Filharmonii Rzeszowskiej, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Operze Śląskiej w Bytomiu, Bazylice Mariackiej w Krakowie czy Teatrze im. J Słowackiego w Krakowie. Od 2009 roku jest wykładowcą emisji głosu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jednocześnie od 2011 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie kreuje tytułową rolę Hanny Glawari w operetce „Wesoła Wdówka” F. Lehara.

Jakub Oczkowski - tenor
Czołowy amant polskiej operetki i estrady. Karierę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Piękny tenorowy glos,  talent aktorski i taneczny, wsparty umiejętnościami wokalnymi zdobytymi u takich pedagogów jak prof. R. Karczykowski, H. Łazarska, R. Owsińska, E. Iżykowską. Z wyróżnieniem ukończył Wydział Wokalno- Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Laureat Statuetki Złotego Słownika na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, Zdobywca Złotego Medalu Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie. W roku 2016 podczas Jubileuszowego 50 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, z ogromnym sukcesem wcielił się w postać Jana Kiepury dając codzienne koncerty dla kilkutysięcznej publiczności. Współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodowa w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym. Solista Filharmonii Futura, współpracuje z Agencją Artystyczną Scena, Stołeczną Estradą, Fundacją Promocji Artystom Scen Polskich Czardasz, aktywnie uczestniczy w cyklicznych produkcjach i widowiskach muzycznych: Uśmiechnij się z Kiepurą, Upiór w Operetce, W Rytmach Kryniczanki, Nasze Radosne Kolędowanie, Kędyż Go szukać - pastorałki z gwiazdami, Kolędy na 3 tenorów. Dokonał szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych. Prowadzi ożywioną działalność charytatywną, regularnie wspierając działania dobroczynne i społeczne.

Łukasz Lech - narracja
Artysta estradowy. Współautor i prowadzący cyklicznych programów emitowanych na antenie TVP. Znany z telewizyjnego programu Kinomania. Pomysłodawca i współrealizator wielu koncertów i festiwali m.in. Scena 2000, Ludzie Estrady, Krakowskie Miniatury Teatralne, Gwiazdy nad Małym Rynkiem, Koncerty pod Hejnałem. Autor scenariuszy filmowych Z wiarą na głęboką wodę (prod. TVP 2010), musicalu Tych miasteczek nie ma już (prod. TVP 2012) Występował w wielu widowiskach i koncertach, gdzie najlepiej czuje się w roli prowadzącego, Realizował liczne koncerty jubileuszowe, także telewizyjne, wielu gwiazd polskiej estrady.  Laureat nagrody specjalnej Międzynarodowego Konkursu Filmowego w Niepokalanowie. Przez 4 związany z Festiwalem im. J. Kiepury. Pomysłodawca, reżyser i prowadzący, cyklu plenerowych koncertów Uśmiechnij się z Kiepurą.  Autor Cyklicznych spotkań z wybitnymi artystami polskiej estrady, jego gośćmi byli min: Jerzy Połomski, Halin Kunicka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Hanna Śleszyńska, Sława Przybylska, Grażyna Brodzińska i wielu wielu innych. 

Grzegorz Brus - akompaniament

Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego, ul. Rostworowskiego 13

Wsparcie finansowe:
Logo_8_Dębniki_RGB
Patronat medialny:

radio plus

Wstęp bezpłatny!