Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Mamy mamom czyli czytanie z fantazją - ...a ku-ku! Co słychać w lesie?

21 czerwca (piątek), godz. 16.00
"Mamy Mamom - czyli czytanie z fantazją"- to spotkania z książką, literaturą dziecięcą, podczas których rodzinnie czytamy wybraną książkę. 

Program spotkania jest za każdym razem ściśle powiązany z tematem przewodnim prezentowanej książki.

Tym samym chcemy wspierać dzieci w poznawaniu i rozumieniu siebie, otoczenia, a także przy okazji tych spotkań rozwijamy plastyczne, muzyczne i ruchowe. 

Spotkania prowadzą dwie mamy miłośniczki teatru i dobrej literatury, które połączył kiedyś Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, obie są laureatkami Wojewódzkich Eliminacji. Obecnie od roku mające przerwę w zawodowym życiorysie,  za to wypełnioną od rana do nocy pracą "z" i "nad" swoimi pociechami.

Marta Skalińska-Hanarz - mama 16 miesięcznego Feliksa
Kamila Rosa-Celik - 
mama 17 miesięcznej Nel

...a ku-ku! Co słychać w lesie?

odpowiedź na to jest jedna :)

to:

"Nasze Ptaki" Wandy Chotomskiej, dzięki współpracy z Wydawnictem Literatura możemy po raz drugi zaprosić dzieci i rodziców na wspólne spotkanie z Książką!

To niezwykły przykład literatury dziecięcej, pięknie ilustrowanej, gdzie widać zarówno prawdziwy wygląd ptaka, jak i pewne jego "ludzkie" cechy, które pokazuje nam autorka.

Do książki dołączona jest płyta z głosami ptaków co niewątpliwie podnosi wartość edukacyjną również naszego wydarzenia!

Wykorzystamy dekoracje, dźwięki, kostiumy by wspólnie przenieść się do magicznego lasu ...to w końcu CZYTANIE Z FANTAZJĄ!:)

Tradycyjnie oprócz czytania będzie trochę rękodzieła, pląsania ale również KONKURS. 
Wydawnictwo Literatura ufundowało niespodzianki dla każdego uczestnika i dla szczęśliwców Książkę wraz z Płytą. Dodatkowo w ten jedyny dzień będzie można skorzystać z oferty wydawnictwa i nabyć w promocyjnych cenach kultowe pozycje z literatury dziecięcej.

Wydawnictwo Bliżej Przedszkola udostępniło tematyczne materiały edukacyjne, które zostaną wykorzystane do ubarwienia fabuły warsztatów.

Zapisy: 7 czerwca (piątek), godz. 16.00
Zapisy - ikona

Bardzo prosimy rodziców/opiekunów o zabranie ubrań na przebranie, i opakowania mokrych chusteczek zajęcia przeznaczone dla dzieci od 1 roku do 3 lat.

Wstęp bezpłatny po zakupieniu Karty Klubu Rodziców.

Współorganizator:
pobrane

Partnerzy:
Bez tytułu     
LOGO_BP_RGB_www