Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

KLUB RODZICÓw

logo klubuKlub Rodziców w Ośrodku Kultury Ruczaj oferuje rodzicom warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz stałe zajęcia:
- animacyjne i ogólnorozwojowe (piątki),
- gimnastykę dla rodzica z dzieckiem (środy),
- zajęcia umuzykalniające Harmoniusz - Muzyczna Akademia Malucha (poniedziałki i wtorki).

Wstęp wolny na wszystkie zajęcia w Klubie Rodziców po zakupieniu Karty Klubu Rodziców - (jednorazowa opłata w wysokości 10 zł).

Regulamin

 Karta-klubu-rodzicow-2019-2020-grafika

 

Szczegółowe informacje na temat
zajęć oraz spotkań w Klubie Rodziców można uzyskać pisząc na adres: justyna.fieden@ckpodgorza.pl

18 marca (środa), godz. 11.00
Jak prawidłowo wspierać rozwój sensoryczny dziecka?

Podczas spotkania rodzice poznają zasady prawidłowego codziennego wspierania rozwoju – stymulacji sensorycznej. Dowiedzą się jakie są najczęstsze popełniane błędy w kontekście integracji sensorycznej oraz jak postępować, żeby do nich nie dopuścić. Dzięki praktycznym ćwiczeniem uczestnicy spotkania poznają wachlarz zabaw i aktywności wspierających prawidłowy rozwój dziecka.
Prowadzenie: Katarzyna Wróbel, psycholog
Zapisy od 2 marca 2020 (poniedziałek), godz. 17.00

21 marca (sobota), godz. 10.00
"Mamy Mamom, czyli czytanie z fantazją"
- to cykl spotkań z książką, literaturą dziecięcą, podczas których CZYTAMY dbając o codzienną chwilę bliskości ze swoimi pociechami, budując więź, wspierając ich w poznawaniu, rozumieniu siebie i otoczenia. Wkraczamy do świata FANTAZJI, uruchamiamy wyobraźnię wykorzystując muzykę, ruch, sensoplastykę by wspierać rozwój dziecka.
Każde spotkanie to nowa przygoda i niesamowite przeżycie. Tym razem dzieci zaobserwują jak zmienia się przyroda w ciągu roku. Poczują podmuch wiatru i woń kwiatów oraz posłuchają dźwięków lasu.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 1 roku do 3 lat.
Prowadzenie: Kamila Rosa-Celik oraz Izabela Ulutas, mamy zafascynowane biblioterapią, nowymi formami poznania oraz nauką przez zabawę.

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-2 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim i angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.
Najbliższy termin: 14 marca (sobota), godz. 11.45, 12.45
Zapisy: 2 marca (poniedziałek), godz. 16.30

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami.
Wspaniała podróż do krainy zmysłów, smaków, kolorów oraz zapachów. Przygoda inspirowana kulturą odległych krajów, rozbudzająca dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność.
Najbliższy termin: 14 marca (sobota), godz. 10.30
Zapisy: 2 marca (poniedziałek), godz. 16.00

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat wraz z opiekunami.
W programie m.in.
 zabawy umuzykalniające, ruchowe, z kolorową chustą Klanzy/tunelem animacyjnym, zajęcia plastyczne/sensoryczne.
Termin: piątki

Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 3 do 12 miesiąca.
Zajęcia odbywają się jednocześnie dla mam/tatusiów i dzieci, w jednej sali. Główną zaletą jest możliwość efektywnego kontaktu i zabawy z dzieckiem. Niektóre efekty dla rodzica: poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni, ramion, dotlenienie  organizmu i zmniejszenie napięcia.
Termin: środy

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-3 lat wraz z opiekunami.
Harmoniusz to zajęcia umuzykalniające oparte na metodzie prof. E.E. Gordona. Dzieci poznają świat muzyki i dźwięków poprzez zabawę i ruch, dzięki którym rozwija się słuch muzyczny i wrażliwość oraz poczucie rytmu.
Termin: poniedziałki i wtorki

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 ... 7 następna »