Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

KLUB RODZICÓw

logo klubuKlub Rodziców w Ośrodku Kultury Ruczaj oferuje rodzicom warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz stałe zajęcia:
- animacyjne i ogólnorozwojowe (poniedziałki),
- gimnastykę dla rodzica z dzieckiem (środy),
- zajęcia umuzykalniające Harmoniusz - Muzyczna Akademia Malucha (wtorki oraz piątki).

Wszystkie zajęcia w Klubie Rodziców od maja 2017 są płatne w wysokości 1 zł za 1 spotkanie od osoby dorosłej.  Wstęp bezpłatny po zakupieniu Karty Klubu Rodziców - (jednorazowa opłata w wysokości 10 zł).

Szczegółowe informacje na temat zajęć i spotkań w Klubie Rodziców można uzyskać pisząc na adres: justyna.fieden@ckpodgorza.pl.

 

28 lutego (środa), godz. 12.30
Podczas spotkania zaproszony specjalista odpowie na pytania i wątpliwości związane z rozwojem mowy u dzieci. Rodzice dowiedzą się m.in.: 
Jaki wpływ ma karmienie piersią na rozwój mowy dziecka?
Czy wady zgryzu mogą być przyczyną nieprawidłowej artykulacji?
Prowadzenie: Izabela Malicka, logopeda, filolog polski, członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, wykładowca akademicki.

14 marca (środa), godz. 11.15
Podczas spotkania specjalista w zakresie fizjoterapii omówi z rodzicami poszczególne etapy rozwoju psychomotorycznego dziecka. Rodzice dowiedzą się również jak dobrać sprzęt wspomagający zdrowy rozwój dziecka (leżaczki, maty, nosidełka, jeździki, rowerki, zabawki).
Prowadzenie: Magdalena Rusiecka-Serwatka, specjalista w zakresie fizjoterapii pediatrycznej.

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-2 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim i angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.
Najbliższy termin: 24 lutego (sobota), godz. 12.15 oraz 13.15 

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lat wraz z opiekunami.
Kolorowe, smakowite, pachnące zajęcia dla dzieci! Wspaniała podróż do krainy zmysłów, smaków, kolorów oraz zapachów. Przygoda inspirowana kulturą odległych krajów, rozbudzająca dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność.
Najbliższy termin: 24 lutego (sobota), godz. 11.00

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat wraz z opiekunami.
W programie m.in.
 zabawy umuzykalniające, ruchowe, z kolorową chustą Klanzy/tunelem animacyjnym, zajęcia plastyczne/sensoryczne.
Termin: poniedziałki

Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 3 do 12 miesiąca.
Zajęcia odbywają się jednocześnie dla mam/tatusiów i dzieci, w jednej sali. Główną zaletą jest możliwość efektywnego kontaktu i zabawy z dzieckiem. Niektóre efekty dla rodzica: poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni, ramion, dotlenienie  organizmu i zmniejszenie napięcia.
Termin: środy

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat wraz z opiekunami.
Harmoniusz to zajęcia umuzykalniające oparte na metodzie prof. E.E. Gordona. Dzieci poznają świat muzyki i dźwięków poprzez zabawę i ruch, dzięki którym rozwija się słuch muzyczny i wrażliwość oraz poczucie rytmu.
Termin: wtorki i piątki

« poprzednia 1 2 3 następna »