Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

KLUB RODZICÓw

logo klubuKlub Rodziców w Ośrodku Kultury Ruczaj oferuje rodzicom warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz stałe zajęcia:
- animacyjne i ogólnorozwojowe (poniedziałki),
- gimnastykę dla rodzica z dzieckiem (środy),
- zajęcia umuzykalniające Harmoniusz - Muzyczna Akademia Malucha (wtorki oraz piątki).

Wszystkie zajęcia w Klubie Rodziców od maja 2017 są płatne w wysokości 1 zł za 1 spotkanie od osoby dorosłej.  Wstęp bezpłatny po zakupieniu Karty Klubu Rodziców - (jednorazowa opłata w wysokości 10 zł).

Szczegółowe informacje na temat zajęć i spotkań w Klubie Rodziców można uzyskać pisząc na adres: justyna.fieden@ckpodgorza.pl.

 

13.06 (środa), godz. 11.15
Warsztaty dla rodziców dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem lub żłobkiem, poświęcone zagadnieniu adaptacji dzieci w nowym środowisku. 
Prowadzenie: Joanna Kaleta, psycholog dziecięcy

Terminy spotkań: 16, 23, 30 maja oraz 6, 13, 20 czerwca
Cykl kreatywnych warsztatów dla rodziców, które mają na celu stworzenie przestrzeni do wzajemnego poznania się, wymiany rodzicielskich doświadczeń oraz przede wszystkim do wspólnego działania.
Prowadzenie: Anna Cioch, polityk społeczna. Moderatorka i animatorka wielu projektów integracyjnych lokalną społeczność.
Zapisy na cykl warsztatów od 6 kwietnia od godz. 9.30 poprzez internetowy system zapisów lub w biurze OK Ruczaj

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-2 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim i angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.
Najbliższy termin: 9 czerwca (sobota), godz. 12.15 oraz 13.15 

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lat wraz z opiekunami.
Kolorowe, smakowite, pachnące zajęcia dla dzieci! Wspaniała podróż do krainy zmysłów, smaków, kolorów oraz zapachów. Przygoda inspirowana kulturą odległych krajów, rozbudzająca dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność.
Najbliższy termin: 23 czerwca (sobota), godz. 11.00

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat wraz z opiekunami.
W programie m.in.
 zabawy umuzykalniające, ruchowe, z kolorową chustą Klanzy/tunelem animacyjnym, zajęcia plastyczne/sensoryczne.
Termin: poniedziałki

Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 3 do 12 miesiąca.
Zajęcia odbywają się jednocześnie dla mam/tatusiów i dzieci, w jednej sali. Główną zaletą jest możliwość efektywnego kontaktu i zabawy z dzieckiem. Niektóre efekty dla rodzica: poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni, ramion, dotlenienie  organizmu i zmniejszenie napięcia.
Termin: środy

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat wraz z opiekunami.
Harmoniusz to zajęcia umuzykalniające oparte na metodzie prof. E.E. Gordona. Dzieci poznają świat muzyki i dźwięków poprzez zabawę i ruch, dzięki którym rozwija się słuch muzyczny i wrażliwość oraz poczucie rytmu.
Termin: wtorki i piątki

« poprzednia 1 2 3 następna »