Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Gimnastyka dla pań

Gimnastyka z elementami pilatesa
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i posturalne, rozciągające mięśnie poszczególnych odcinków kręgosłupa. Zajęcia polecane są szczególnie osobom z wadami kręgosłupa.
Zajęcia od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00.

Gimnastyka Hi/Lo Impact
Obejmuje elementy od dynamicznego aerobicu (high impact aerobic) do ćwiczeń wolniejszych, opartych na prostych krokach, bez elementów skocznych (low impact aerobic).
Zajęcia od poniedziałku do czwartku o godz. 19.50.

Prowadzący:
Barbara Rudzińska,
absolwentka kierunku rehabilitacja ruchowa na AWF w Krakowie, instruktor gimnastyki przy muzyce, była autorem oraz prowadzącą telewizyjnego programu „Domowy Fitness Club”, dr filologii angielskiej, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się fitnessem, wspinaczką skałkową i sportową, żeglarstwem i tańcem towarzyskim.
Zajęcia we środy.

1

 

Patrycja Bugała, certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, absolwentka rekreacji ruchowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku turystyka i rekreacja. 
Zajęcia we wtorki i czwartki.

1

Aleksandra Marcinkowska, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, instruktorka fitness. 
Zajęcia w poniedziałki.

1

Róża Kozina–Łaba, absolwentka kierunku Turystyka i Rekreacja na krakowskiej AWF, instruktorka fitness, pływania i pilates. Fitness to jej pasja, a uprawianie różnych sportów daje jej energię, którą dzieli się z innymi. Na zajęciach wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas konwencji fitness i szkoleń, a także 9-letnie doświadczenie oraz własną kreatywność, starając się aby każde zajęcia były niepowtarzalną przygodą i zachęcały uczestników do uprawiania tej oraz innych form aktywności fizycznej. Celem jej zajęć jest nie tylko wykonywanie ćwiczeń, ale też zwiększenie ich efektywności przez naukę prawidłowych technik, przekazywanie wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała oraz dostosowanie ćwiczeń do indywidualnych możliwości ćwiczących.
"Prowadzenie zajęć grupowych to nie lada wyzwanie - trzeba tak dobrać poziom do możliwości ćwiczących, aby zmotywować, a nie zniechęcić, aby grupa stanowiła spójną całość, a jednocześnie każdy był traktowany indywidualnie. Co się jednak dla mnie liczy najbardziej to relacje z ćwiczącymi i to, aby męcząc ciało - zrelaksowały głowę, a wychodząc z sali miały uśmiech na twarzy".
Od września 2019 na urlopie. 

Opłata (1 raz w tygodniu po 45 min.): 43 zł/195 zł/390 zł*
* miesięczna/semestralna/roczna