Ośrodek Kultury Ruczaj Facebook
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Filipiny – inny świat?

20 lipca (czwartek), godz.18.30  

Pokaz zdjęć i relacja z pobytu Agnieszki Salwy-Doberschuetz na Filipinach.
Ponadto: degustacja regionalnej potrawy i napoju

Agnieszka Salwa-Doberschuetz choć obecnie mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, przez wiele lat podróżowała po Europie, Australii i Azji. Najwięcej swej uwagi poświęciła jednak pełnym sprzeczności Filipinom, w których spędziła prawie 3 lata. Cały czas wraca tam, by pomagać mieszkańcom bliskim jej sercu miejsc, które w 2013 roku spustoszyły kataklizmy - nadzwyczaj silne trzęsienia ziemi i tajfun Yolanda. Zajmowała się ludźmi, o których nie mówią media, którzy nie mogą liczyć na masowe zainteresowanie fundacji i darczyńców z całego świata.

Pani Agnieszka jest także współorganizatorką słynnej akcji „Okulary dla Filipin”- misji polegającej na badaniu wzroku, dopasowywaniu okularów i nadawaniu nowej jakości życia najbardziej potrzebujących mieszkańcom Filipin. W akcję włączyło się wielu artystów i „ludzi kultury”, m.in. Urszula Dudziak czy Mela Koteluk.

Nasz wyjątkowy gość opowie o dylematach i rozterkach wolontariusza, a także o kulturze i o niełatwym, często nawet heroicznym codziennym życiu na Filipinach.

Spotkanie Klubu Podróżnika.
Bilety: dorośli 10 zł, w karnecie 7 zł, uczniowie, studenci 5 zł